Daugelis pasaulio valstybių turi gilias ugniagesių savanorijos tradicijas. Antai, Vokietijoje pirmoji savanorių ugniagesių komanda buvo įsteigta 1811 metais. Jungtinėse Amerikos Valstijose pirmasis savanorių ugniagesių padalinys pradėjo veikti 1736 m. Filadelfijoje, o jo steigėjas buvo Bendžaminas Franklinas. Savanoriu ugniagesiu taip pat buvo ir pirmasis JAV prezidentas Džordžas Vašingtonas.
Rašytiniai šaltiniai teigia, kad Lietuvoje pirmosios savanorių ugniagesių draugijos įsikūrė XIX a. antroje pusėje. Aktyviai veikusios tarpukario Lietuvoje, Tarybų Sąjungos okupaciniu laikotarpiu jos buvo panaikintos ir perorganizuotos. Ir tik nuo 2016 metų įsigaliojo priešgaisrinės saugos įstatymo pakeitimo nuostatos, reglamentuojančios savanorių ugniagesių formuočių steigimą.
Šiandien aktyvių Lietuvos piliečių iniciatyva, besirūpinančių savo ir savo bendruomenės saugumu, prisidedančių prie bendruomenės gyvenimo kūrimo, keitimo ir išsaugojimo, kuriasi savanorių ugniagesių formuotės. Šie savanoriai dirba savanoriškais pagrindais, be atlygio, ir vedami pilietiškumo bei bendruomeniškumo motyvų. Būti savanoriu ugniagesiu reiškia nekelti klausimo – kam man to reikia; mano saugumą užtikrina valstybė; nelaimės, gaisrai ir kiti pavojai visada mane aplenks ir pan., bet tiesiogiai prisidėti prie mūsų visų saugumo, gelbėti nukentėjusiųjų gyvybes.
Savanorių ugniagesių tikslas – padėti kitiems, siekti visuomeninės naudos, nesitikint už tai atlygio. Savanoriai vadovaujasi nuostata, kad padėdamas kitiems – pats jautiesi laimingas.
Jei tau svarbus tavo paties, tavo artimųjų ir bendruomenės saugumas, trokšti prisidėti prie pagalbos teikimo kitiems, o kartu ir ugdyti savo kaip individo asmenybę, užpildyk anketą ir tapk mūsų komandos nariu: